צ'קליסט ליום החתונה

wedding-725432_640

התארסתם? מגיע לכם המון מזל טוב! רגע לפני שאתם נכנסים לפאניקה מכל שלל המשימות שבדרך לסגירת האירוע המרגש, הכנו לכם צ'קליסט שיעזור לכם לעשות סדר בכל הדברים ההתחלתיים שצריך לבדוק ולסגור מראש. אחרי שתפעלו מול המשימות הבאות, יהיה לכם הרבה יותר קל לפעול מול רשימות המשך חשובות לקניות, תיאומים והזמנות לקראת מועד החתונה עצמו. 

ארגון התקציב

תצטרכו לדעת במדויק מה התקציב שיש לכם לחתונה, כשברור שחלק גדול מהתשלום לספקים והאולם יגיע מהמתנות של המוזמנים. הדרך לעשות זאת היא לקחת את מספר המוזמנים הכללי ולהכפיל אותו ב-250 שקלים לאדם (זהו התשלום המינימלי שהאורחים הפחות קרובים שלכם ישלשלו לתוך הכספת). כרגע קיבלתם את סכום המינימום שיוכל להגיע מהמוזמנים ואפשר להתחיל להתבסס עליו.

מומלץ לבדוק 3-4 ספקים שונים לאירוע בכל אחד מהתחומים הבאים: אולם, די ג'יי, צלם, שמלה, סידור בלונים או פרחים, מעצבת, איפור ושיער, ביגוד חתן כלה. אחרי שתיפגשו עם כל הספקים תוכלו לדעת מי מהם אטרקטיבי יותר ומול מי תעדיפו לעבוד על סמך השירות, המקצועיות, סל האפשרויות השונות וגם המלצות שקיבלתם מאחרים.

תכנון המנות באירוע

תכנון המנות מגיע בשלב מאוחר יחסית בארגון החתונה (כחודש לפני האירוע) ולכן אפשר לשמור את הסעיף הזה לסוף. חשבו מראש על סגנון המנות שהייתם רוצים להגיש באירוע (ארוחה בשרית, חלבית, טבעונית וכו') וגם כל אופן ההגשה (הגשה למרכז שולחן או בופה). כך האולם יוכל להתכוונן לסוג התפריט שרצוי לכם, כאשר התמחור הסופי למנה מתבסס על סגנון המנות שבחרתם.

בחירת הצלמים 

צלמים נבחרים בדרך כלל על סמך המלצות או על סמך עבודות קודמות שראיתם ואהבתם. מעבר לכך, תצטרכו לוודא שהגישה של הצלמים לאירוע תואמת את שלכם ושיש ביניכם כימיה וגם הרגשה נוחה מאוד. אם אתם רוצים להוסיף פונקציות כמו מגנטים, מצלמת רחף או רחפן, תצטרכו לבדוק מראש שחברת הצילום מציעה את האפשרויות הללו. 

איפור ושיער

האיפור והשער נבחרים תמיד אחרי שכבר יש סגנון וגזרה ידועים לשמלת הכלה ואפשר להוציא דוגמה של השמלה למאפרת והמסרקת. מומלץ מאוד להתרשם מעבודות קודמות וגם להיפגש לאיפור ותסרוקת ניסיון. 

בר אלכוהול

לבר באירוע יש שתי אפשרויות: או שאתם מסתפקים במה שמציעים לכם מטעם האולם, או שאתם משדרגים אותו למשקאות לטעמכם. חשוב לוודא שהבר באולם מציע צוות מיומן ובכמות מספקת, חייכן וידידותי לאורחים.

עיצוב ואווירה

בחירת המעצבת, חברת בלונים לאירועים ושזירת הפרחים יעניקו לאירוע שלכם טאצ' ייחודי וייצרו יחד את האווירה המושלמת. אם יש לכם ויז'ן לגבי סידור בלונים מסוים למשל, תצטרכו לוודא שהחברה ערוכה ליצור אותו לאירוע שלכם ומספקת תמונות שישקפו את העבודה שלה באירועים קודמים. מומלץ לפעול באופן דומה גם מול המעצבת ולקבוע מולה את הסגנון האישי של האירוע, הצבעים וגם את ההתאמה לאווירה המדויקת שאתם רוצים ליצור. 

הירשמו לעדכונים מאבר-אפטר

אנחנו דואגים לעדכן בכמה שיותר כתבות מעניינות בנושא עולם האירועים. אחרי הכל, אם לא תדעי – איך תבחרי?

שתפי עם חברים

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן